WooCommerce

WooCommerce Nedir?

Merhabalar, bugün WooCommerce nedir konusunu sizlere anlatmaya çalışacağız;
“WooCommerce” bir WordPress eklentisidir. Bu eklentiyi en cok gördüğümüz e-ticaret mağazası ve online işletmeler kullanmakta başı çekmektedirler. Dünyada WordPress “WooCommerce” eklentini kullanım oranı %40 ‘dan fazla olarak bilinmekte.

İşletme ve ya online e-ticaret ile uğraşıyorsanız ilk kullanmak isteyeceğiniz “WooCommerce” olacaktır. Abonelik randevu rezervasyon satın alma gibi işlemlerde kullanabilmek için ücretli ya da ücretsiz bir çok eklenti seçenekleri mevcut ve işlevsel olarak kullanımı kolaydır.

Kullanım kolaylığı, uyumluluk, ulaşılabilirlik nediyle e-ticaret sitelerinde ürün ekleme işleyişi oldukça sade ve kolaydır. WordPress yazı,resim ekleyip blog oluşturmaktan farkı yoktur.

WooCommerce giriş seviyesi uygun olması nedir ?

E-ticaret sitenizi ilk başlarda düşük maliyetlerle kurup sektöre girdikten sonra gelir elde etmek hedefiniz olduğundan giriş maliyetleri sizin için önemli bir konu olacaktır. Gereksiz harcamaları taban fiyatlarda tutup elde edeceğiniz kar oranını yüksek görmek kimin isteği olmaz ki 🙂

WooCommerce ile neler sunabilirsiniz ?

WooCommerce WordPress üzerinde ticaret alışveriş deneyimi için kullanılmaktadır. WordPress plugin olarak genişletilebilir özelliği ile farklı “plugin” lerle entegre özelleştirilebilir. Dünya çapında e-ticaret girişimcileri açık kaynaklı esnek yapı politikasını sizlere sunmakta. Storefront adında resmi olarak destekledikleri tema üzerinden kendi sitesinden daha fazla bilgiye erişebilirsiniz.

WooCommerce üzerinden neler yapılabilir ?

  • Fiziksel ve ya dijital ürün hizmet satışı
  • Ürün değerlendirme
  • Tekrarlanabilir satış
  • Stok yönetiminizi görme
  • Müşteri bildirimleri
  • İndirim kuponları
  • Kargo ve vergi ücretleri

Özetlermek gerekirse hizmet ve ürünlerinizi bir çatı altında müşterilerinize sunabilirsiniz. Bu süreçte “Google Ads” reklam kampanyaları, “Google Analytics E-ticaret” kapsamlı bir oluşum yaratabilirsiniz.

Authorize.Net,PayPal, PayU,amazon pay,webcash, Sage pay ve daha fazlasını kapsayan ödeme yöntemleri.
Ödeme adımı işlem,ürün teklif,katalog, adet sınırlama,sosyal medya girişi ve bahsetmediğimiz onlarca daha fazla sistemler.
Google Ürün Beslemesi,akıllı kuponlar,PDF fatura,Google Analytics entegrasyonu satış sonrası işlemler.
Kargo firma entegre, kargo faturalama ve fiyatlandırma,kargo takibi ve kargo işlemlerinizi düzenleyebilirsiniz.
EU VAT numaralandırma,sipariş süreç bildirimleri ve takibi ve mağaza yönetim işlemleri.

Ve ekstra “WooCommerce” binlerce ücretsiz ücretli eklenti (plugin) bulunan muazzam bir ekosistemdir.

WooCommerce Güvenlik

Günümüz bilişim çağında binlerce hacker kimlik hırsızı ve dolanrıcıların yoğun olduğu sistemde müşterilerinizde doğal olarak güvenli alışveriş yapıp sonrasında akıllarında bir soru kalmamasını istemekte.Ev adresi,kredi kartı,kimlik bilgileri üçüncü taraf kullanıcılar tarafından görünmesini ve ulaşılabiir olmasını hiç kimse istemez öyle değil mi?

Automattic Şirketi, düzenli olarak güncellemelerine web güvenliği konusunda uzman bir siber güvenlik konusunda en iyi olan uzmanlarla çalışır.Sistemi izleyip test ederek zayıf yönlerini hızlı bir biçimde müşteri mağduruyeti yaşanmaması için çalışırlar.Ve güvenlik açıklarını hızlı “update” özelliğini kullanırlar.

Kolay analitik (analytics)

Bir işletmeci olarak müşteri pörtföyünüzü öğrenmek istemek sizin en doğal haklarınızdan biri tabiki de 🙂 Müşterilerinizin hangi ürünleri incelediğini,hangilerini satın aldığını görerek sitenizi daha fazla öne çıkararak kitlenizi büyütüp kar payınızı genişleteceksiniz. Daha fazlası her kullanıcı için basitleştirilmiş olduğu bu dahilinde analitiği yorumlamak için bilgili olmanız gerekmez sistem bunu otomatik olarak yapar ve size sunar.Bireysel müşteri istatistik,ortalama sipariş,satış saat aralığı gibi verileri elde etmenizi sağlayan bir sistemdir.Anlaşılabilir güzel grafiklerle görebilmenizde ayrıca mümkün.
Ayrıca Google analytics,Yandex Metrica gibi modern ve profesyonel kapsamlı analitik uygulamaları sitenize entegre etme olanaği sağlıyor.

Evet dostlar elimizden geldiğince size anlaşır kolay bir şekilde WooCommerce nedir konusunu size aktarmaya çalıştık. umarım başarılı olup bir fikir edinmenizi sağlamışızdır iyi günler dileriz.

 

Makale daha yararlı olması adına güncelleme devam edecektir. Takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı